Kilpailu

T U L O K S E T

© Forssan Salama

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; NYL; N45; N55; M45; M50; M55; M60; M65; M18; MYL; M35;


M08 Miehet 8 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aaro Kirjavainen         Puijon Hiihtoseura              6.31
  2. Juuso Ylisiurua          Kangasalan Kisa                 7.56         1.25
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vanessa Vesala           Tammelan Ryske                  6.58
  2. Aino Koskinen            Ylöjärven Ryhti                 6.59         0.01
  3. Vilja Välimäki           Tammelan Ryske                  7.01         0.03
  4. Elli Kurkikangas         Tammelan Ryske                  7.03         0.05
  5. Alina Syrjälä            Forssan Salama                  7.13         0.15
  6. Leela Reunanen           Tammelan Ryske                  7.16         0.18
  7. Jatta Haltsonen          Pöytyän Urheilijat              7.43         0.45
  8. Nia Kytäjä               Valkeakosken Haka               8.18         1.20
  9. Elma Uusipaikka          Pöytyän Urheilijat              8.32         1.34

 Poisjääneet   1
  -  11.  40345979  Anna Vähävihu            Hämeenlinnan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Alarotu         Teiskon Urheilijat              6.53
  2. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti                 6.53
  3. Akseli Pesu              Pirkkalan Hiihtäjät             7.00         0.07
  4. Otto Multamäki           Pöytyän Urheilijat              7.17         0.24
  5. Paavo Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat              7.22         0.29
  6. Teemu Lehtilä            Alastaron Urheilijat            8.01         1.08
  7. Akseli Kirjavainen       Puijon Hiihtoseura              8.24         1.31
  8. Kalle Kulju              Valkeakosken Haka               8.29         1.36
  9. Lauri Onnela             Alastaron Urheilijat            8.57         2.04
  9. Joona Koskinen           Viialan Viri                    8.57         2.04
 11. Joona Salminen           Tammelan Ryske                  9.04         2.11
 12. Toivo Lehtinen           Lempäälän Kisa                  9.07         2.14
 13. Otto Syrjälä             Kosken Kaiku                    9.09         2.16
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanni Koski              Kangasalan Kisa                 7.14
  2. Erika Pyykkö             Valkeakosken Haka               7.29         0.15
  3. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti                 7.33         0.19
  4. Anni Saarinen            Kalannin Vankka                 7.47         0.33
  5. Inka Kuusela             Tammelan Ryske                  8.15         1.01
  6. Eveliina Hakala          Hämeenlinnan Hiihtoseura        8.25         1.11
  7. Anna Kerko               Espoon Hiihtoseura              8.44         1.30
  8. Tiina Kinnunen           Tammelan Ryske                  9.01         1.47
  9. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti                 9.28         2.14
 10. Karoliina Olli           Pöytyän Urheilijat              9.39         2.25
 11. Vilja Hujanen            Viialan Viri                   10.15         3.01

 Poisjääneet   1
  -  40.  40216531  Viivi Välimäki           Tammelan Ryske
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eetu Takomo              Raision Kuula                   6.06
  2. Lauri Saarinen           Kalannin Vankka                 6.07         0.01
  3. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka               6.12         0.06
  4. Verneri Vesala           Tammelan Ryske                  6.23         0.17
  5. Niklas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat              6.35         0.29
  6. Rauli Aho                Valkeakosken Haka               6.35         0.29
  7. Thomas Saarela           Forssan Salama                  6.35         0.29
  8. Aatu Seppänen            Kangasalan Kisa                 6.36         0.30
  9. Akseli Pitkänen          Teiskon Urheilijat              6.40         0.34
 10. Niilo Virta              Valkeakosken Haka               6.45         0.39
 11. Daniel Onnela            Raision Kuula                   6.49         0.43
 12. Sampo Huostila           Lammin Säkiä                    6.52         0.46
 13. Joona Lahtinen           Valkeakosken Haka               6.53         0.47
 14. Tuomas Leinamo           Valkeakosken Haka               6.57         0.51
 15. Eemeli Laukkanen         Pöytyän Urheilijat              7.13         1.07
 16. Tomas-Casimir Niemi      Tampereen Yritys                7.19         1.13
 17. Vili Välimäki            Tammelan Ryske                  7.34         1.28
 18. Kasper Joensivu          Lempäälän Kisa                  7.37         1.31
 19. Atte Kuusela             Tammelan Ryske                  7.47         1.41
 20. Eetu Koskinen            Viialan Viri                    8.09         2.03
 21. Aksu Vuorensyrjä         Hämeenlinnan Hiihtoseura        8.40         2.34

 Poisjääneet   1
  -  63.  34400977  Ville Pitkänen           Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka               6.08
  2. Emmi Henriksson          Ylöjärven Ryhti                 6.22         0.14
  3. Hetta Niemelä            Lempäälän Kisa                  6.23         0.15
  4. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti                 6.28         0.20
  5. Oona Kaikkonen           Lempäälän Kisa                  6.51         0.43
  6. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa                 6.54         0.46
  7. Venla Kulju              Pöytyän Urheilijat              7.05         0.57
  8. Aino Saarinen            Kalannin Vankka                 7.11         1.03
  9. Elice Helenius           Viialan Viri                    7.12         1.04
 10. Helmi Hujanen            Viialan Viri                    7.36         1.28
 11. Aino Uusipaikka          Pöytyän Urheilijat              7.57         1.49
 12. Selma Pirkola            Vehmaan Kiisto                  7.58         1.50
 13. Milla Kavander           Pöytyän Urheilijat              8.03         1.55
 14. Eevi Kulju               Valkeakosken Haka               8.39         2.31
 15. Sofia Pura               Tammelan Ryske                  9.21         3.13
 16. Sara Syrjälä             Kosken Kaiku                    9.28         3.20

 Poisjääneet   1
  -  77.  34418037  Venla Haataja            Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sonja Leinamo            Valkeakosken Haka               5.42
  2. Saara Mattila            Valkeakosken Haka               5.45         0.03
  3. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka               5.52         0.10
  4. Karoliina Kuusisto       Kouvolan Hiihtoseura            5.57         0.15
  5. Julia Junkkala           Vammalan Seudun Voima           6.00         0.18
  6. Aino Vuorinen            Valkeakosken Haka               6.02         0.20
  7. Anni Virta               Valkeakosken Haka               6.12         0.30
  8. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka               6.13         0.31
  9. Kerttu Niinimäki         Valkeakosken Haka               6.21         0.39
 10. Ilana Onnela             Raision Kuula                   6.26         0.44
 11. Inka Joensivu            Lempäälän Kisa                  6.29         0.47
 12. Sonja Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura        6.30         0.48
 13. Ulla-Maija Peltomaa      Tammelan Ryske                  6.32         0.50
 14. Kaarina Nurminen         Kangasalan Kisa                 6.34         0.52
 15. Venny Lundberg           Tampereen Pyrintö               6.34         0.52
 16. Saana Kuusinen           Valkeakosken Haka               6.39         0.57
 17. Viivi Lundberg           Tampereen Pyrintö               6.43         1.01
 18. Elsa Torvinen            Ylöjärven Ryhti                 6.47         1.05
 19. Sini Saarinen            Pöytyän Urheilijat              6.54         1.12
 20. Vilma Pesu               Pirkkalan Hiihtäjät             6.55         1.13
 21. Ella Takomo              Raision Kuula                   7.07         1.25
 22. Lili Reunanen            Tammelan Ryske                  7.23         1.41
 23. Henna Salminen           Tammelan Ryske                  7.33         1.51

 Poisjääneet   2
  -  94.  34083161  Pinja Kianta             Lempäälän Kisa
  - 102.  32405398  Luna Reunanen            Tammelan Ryske
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka              11.06
  2. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa                11.25         0.19
  3. Mikko Vesma              Raision Kuula                  11.38         0.32
  4. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka              11.43         0.37
  5. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura       11.43         0.37
  6. Antti Rolig              Huhtasuon Hiihto 2000          11.45         0.39
  7. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti                11.59         0.53
  8. Akseli Lindgren          Liedon Luja                    12.04         0.58
  9. Matias Vesma             Raision Kuula                  12.12         1.06
 10. Benjamin Saarela         Forssan Salama                 12.30         1.24
 11. Taavi Nyström            Hämeenlinnan Hiihtoseura       12.48         1.42
 12. Oskari Aumo              Hämeenlinnan Hiihtoseura       12.50         1.44
 13. Konsta Mäntyvaara        Teiskon Urheilijat             12.50         1.44
 14. Roope Lindroos           Noormarkun Nopsa               12.55         1.49
 15. Samuel Suoniemi          Lempäälän Kisa                 13.03         1.57
 16. Kalle Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura       13.09         2.03
 17. Juho Veikkolainen        Valkeakosken Haka              13.28         2.22
 18. Rasmus Ahoniemi          Hyvinkään Hiihtäjät            13.30         2.24
 19. Tuukka Ylisiurua         Kangasalan Kisa                13.44         2.38
 20. Leevi Multamäki          Pöytyän Urheilijat             13.49         2.43
 21. Ernesti Kemppainen       Pöytyän Urheilijat             13.58         2.52
 22. Lauri Suolahti           Tammelan Ryske                 15.41         4.35
 23. Julius Jokinen           Ylöjärven Ryhti                16.38         5.32
 24. Venni Silmälä            Tammelan Ryske                 17.55         6.49
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonatan Junkkala        Kankaantaan Kisa               10.12
  2. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti                10.17         0.05
  3. Eerik Nurminen           Kangasalan Kisa                10.23         0.11
  4. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki               10.36         0.24
  5. Lauri Aaltonen           Hyvinkään Hiihtäjät            10.44         0.32
  6. Aaro Auvinen             Ylöjärven Ryhti                10.47         0.35
  7. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto                 10.58         0.46
  8. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti                11.06         0.54
  9. Joonas Nieminen          Lempäälän Kisa                 11.08         0.56
 10. Kalle Ijäs               Ylöjärven Ryhti                11.23         1.11
 11. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat           11.25         1.13
 12. Ossi Juusti              Kosken Kaiku                   11.28         1.16
 13. Arttu Jaakkola           Hämeenlinnan Hiihtoseura       11.35         1.23
 14. Lauri Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura       11.38         1.26
 15. Matias Ylisiurua         Kangasalan Kisa                11.39         1.27
 16. Miikka Pyykkö            Valkeakosken Haka              11.40         1.28
 17. Ilmari Aho               Valkeakosken Haka              11.52         1.40
 18. Samu Hanska              Hämeenlinnan Hiihtoseura       12.05         1.53
 19. Joonas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat             12.12         2.00
 20. Jukka Vähävihu           Hämeenlinnan Hiihtoseura       13.02         2.50
 21. Vilho Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat             13.17         3.05
 22. Topias Torvinen          Ylöjärven Ryhti                13.39         3.27
 23. Vili Silmälä             Tammelan Ryske                 13.40         3.28
 24. Janne Vuorentausta       Kosken Kaiku                   13.47         3.35

 Poisjääneet   2
  - 148.  31854607  Veikka Rajala            Tampereen Pyrintö
  - 163.  30612866  Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kaisa Keränen            Hämeenlinnan Hiihtoseura       11.39
  2. Hilla Niemelä            Lempäälän Kisa                 11.44         0.05
  3. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki               12.30         0.51
  4. Outi Haikama             Hämeenlinnan Hiihtoseura       12.38         0.59
  5. Salla Lindgren           Liedon Luja                    12.41         1.02
  6. Milla Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat             12.53         1.14
  7. Essi Metsälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura       13.07         1.28
  8. Heta Virtanen            Hämeenlinnan Hiihtoseura       13.08         1.29

 Poisjääneet   1
  - 173.  40066007  Anu Saarinen             Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Laura Punkka             Vammalan Seudun Voima          12.06
  2. Emma Olander             Ylöjärven Ryhti                12.22         0.16
  3. Sonja Lahtinen           Valkeakosken Haka              12.37         0.31
  4. Noora Toivonen           Tampereen Pyrintö              12.50         0.44
  5. Tanja Heinjoki           Huhtasuon Hiihto 2000          12.55         0.49
  6. Lotta Leisio             Kangasalan Kisa                13.28         1.22
  7. Annika Mäkelä            Kangasalan Kisa                14.16         2.10
  8. Netta Nikkanen           Hämeenlinnan Hiihtoseura       15.41         3.35
  9. Susanna Suolahti         Tammelan Ryske                 16.01         3.55
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Maria Paatero            Espoon Hiihtoseura             11.15
  2. Emilia Riitaoja          Noormarkun Nopsa               11.56         0.41
  3. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö              12.09         0.54
  4. Venla Haunia             Honkajoen Seudun Urheilijat    12.22         1.07
  5. Linda Vahela             Punkalaitumen Kunto            12.30         1.15
  6. Rita Rajala              Noormarkun Nopsa               12.51         1.36
  7. Milka Ahonen             Hämeenlinnan Hiihtoseura       12.57         1.42
  8. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa                13.00         1.45
  9. Elina Honkavuori         Hämeenlinnan Hiihtoseura       13.53         2.38
 10. Nea Nikkanen             Hämeenlinnan Hiihtoseura       13.59         2.44
 11. Tessa Uusitalo           Loimaan Jankko                 14.17         3.02

 Poisjääneet   3
  - 197.  27445363  Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki
  - 199.  26512174  Janette Mäki             Karinaisten Kunto
  - 201.  26996538  Tiia Tallila             Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Salla Leinonen           Liperin Hiihtoseura            12.30
  2. Tytti Pelkonen           Tampereen Yritys               12.56         0.26
  3. Jaana Kuittinen          Tampereen Yritys               14.29         1.59
Sarjaluettelo

N55 Naiset 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Merja Teräväinen         Someron Esa                    14.09
  2. Hannele Uusitalo         Someron Esa                    14.54         0.45
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mika Tervala             Hollolan Urheilijat -46        10.41
  2. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko                 10.52         0.11
  3. Seppo Kauppinen          Pöytyän Urheilijat             11.01         0.20
  4. Mika Hakala              Hämeenlinnan Hiihtoseura       11.23         0.42
  5. Ari Niittymäki           Köyliön Lallit                 12.44         2.03
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouni Leinonen           Liperin Hiihtoseura            10.51
  2. Heikki Haunia            Honkajoen Seudun Urheilijat    11.25         0.34
  3. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                   11.49         0.58
  4. Rauno Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura       12.06         1.15
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kari Nurmi               Laukkosken Taimi               10.51
  2. Timo Heikkilä            Valkeakosken Haka              11.48         0.57
  3. Hannu Laine              Vammalan Seudun Voima          12.11         1.20
  4. Kauko Pekkarinen         Pöytyän Urheilijat             12.43         1.52

 Poisjääneet   1
  - 235.  27578159  Rauno Tuomi              Nakkilan Vire
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Voitto Parikka           Polvijärven Vauhti             13.18

 Poisjääneet   1
  - 239.  30193178  Ari Louhelainen          Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Harri Mäkelä             Vammalan Seudun Voima          11.39
  2. Paavo Vesterinen         Tammelan Ryske                 11.49         0.10
  3. Yrjö Teräväinen          Someron Esa                    13.10         1.31

 Poisjääneet   2
  - 242.  21249798  Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura
  - 245.  27419580  Kari Ahonen              Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eetu Kurkikangas         Tammelan Ryske                 20.48
  2. Oskari Raussi            Kuoreveden Kärki               21.23         0.35
  3. Aleksi Lehtinen          Hollolan Urheilijat -46        22.29         1.41
  4. Aaro Aho                 Valkeakosken Haka              22.44         1.56
  5. Jaakko Hyrkäs            Lempäälän Kisa                 22.51         2.03
  6. Roope Nyström            Hämeenlinnan Hiihtoseura       23.06         2.18
  7. Aleksi Hellman           Liedon Luja                    23.10         2.22
  8. Jere Hara                Valkeakosken Haka              23.19         2.31
  9. Tommi Niemelä            Ylöjärven Urheilijat           23.50         3.02

 Keskeyttäneet   1
  - 258.  30929643  Juho Mäki                Karinaisten Kunto
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aleksi Leino             Kankaantaan Kisa               20.11
  2. Mikko Harju              Jämsänkosken Ilves             20.18         0.07
  3. Aki Heinonen             Viialan Viri                   20.51         0.40
  4. Ville Pirttijoki         Viialan Viri                   20.54         0.43
  5. Iiro-Mikko Harju         Pyhäjärven Pohti               20.56         0.45
  6. Lasse Lehtisyrjä         Ylöjärven Urheilijat           21.01         0.50
  7. Juho Marjaniemi          Noormarkun Nopsa               21.24         1.13
  8. Jouko Liuha              Jämsänkosken Ilves             21.31         1.20
  9. Jeri Koponen             Tampereen Yritys               21.36         1.25
 10. Eevert Toivonen          Pirkkalan Hiihtäjät            21.48         1.37
 11. Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat           22.02         1.51
 12. Konsta Kajan             Vantaan Hiihtoseura            22.03         1.52
 13. Topias Kajan             Vantaan Hiihtoseura            22.30         2.19
 14. Kalle Linnasaari         Raision Kuula                  22.31         2.20
 15. Tommi Huostila           Lammin Säkiä                   22.36         2.25

 Poisjääneet   2
  - 268.  29415728  Miska Tervala            Hollolan Urheilijat -46
  - 271.  27466944  Juuso Kivilähde          Noormarkun Nopsa
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marko Takomo             Raision Kuula                  20.02
  2. Timo Juusti              Loimaan Jankko                 21.30         1.28
  3. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat             21.32         1.30
  4. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat             21.38         1.36
  5. Marko Leppämäki          Virtain Urheilijat             22.15         2.13
  6. Henry Viholainen         Forssan Salama                 22.44         2.42
  7. Ami Laamo                Raision Kuula                  23.07         3.05

 Poisjääneet   1
  - 285.  27021619  Markus Välimäki          Viialan Viri
Sarjaluettelo